Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Ziua Internaționala a Citirii

Acest eveniment s-a încheiat

Ca în fiecare an, sărbătorim cu voie bună Ziua Internaționala a Citirii Impreună (ZICI). De data aceasta, mai mulți, de la mic la mare, adică, de la clasele a IV-a, a VI-a, a VII-a, a IX-a A – Filologie, a X-a A – Filologie. Elevii au venit cu poftă de citit, pături, zâmbete și priviri ghidușe, profesorii au adus o parte dintre cărți și ceaiul, care merge de minune cu cititul în grup. Feedback-ul entuziasmat al cititorilor ne încurajează să organizăm astfel de întâlniri mai des. La sfârșit, am discutat despre ce ne-a uimit în cărțile de azi și am argumentat impresii proaspete. Am citit și ne-am bucurat împreună, elevi și profesori, o parte din comunitatea de cititori din LTF!
Dragi cititori, suntem tare mândri și ne bucurăm de voi! E una dintre zilele în care ne recăpătăm speranța și în care simțim că munca noastră chiar are sens! Profesori organizatori: prof. înv. Constanța Bărbulescu, prof. Alina Odovîncă, prof. Ivona Munteanu

Sari la conținut