Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Ziua Culturii Naționale

Acest eveniment s-a încheiat

Liceul Tehnologic nr. 1 Fundulea a sărbătorit altfel Ziua Culturii Naționale, folosind un program pe gustul copiilor şi al adolescenților: Kahoot!, o platformă de învățare bazată pe joc și tehnologie educațională, în care, prin intermediul întrebărilor de cultură generală, am explorat biografia poetului Mihai Eminescu şi a câtorva personalități importante din cultura română. Participanții au fost elevii claselor a IV-a, a VII-a, a XI-a A Filologie, alături de prof. înv. Constanța Bărbulescu, împreună cu responsabilul CDI, Dan Cocârlă, prof. Marian Zaharia, prof. Claudia Marcu şi prof. Ivona Munteanu. Ne-am bucurat de o atmosferă efervescentă, am avut parte de o călătorie frumoasă printre ani, personalități și evenimente, care ne-au dovedit că tehnologia şi cultura se pot înțelege de minune! Fotografii de Dan Cocârlă. Mulțumim tuturor pentru participare!

Sari la conținut