Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Concursul Național de Vorbire în Public în Limba Engleză

Acest eveniment s-a încheiat

Tiberiu Buzoianu, elev la clasa a X-a B la liceul nostru, a câştigat locul I la Concursul Național de Vorbire în Public în Limba Engleză (National Public Speaking Competition in English) etapa județeană, şi mențiune la etapa regională a aceluiaşi concurs, desfăşurat la Constanța. Un elev din Fundulea, pregătit de colega noastră, prof. Claudia Marcu, pe locul I pe județ, la un concurs prestigios, în competiție cu elevii de la cele mai bune licee din Călăraşi, ce bucurie! Felicitări şi prețuire lui Tibi şi colegei noastre, pentru efort şi dăruire! Tibi este un adolescent care ne stârneşte admirația şi prin energia neobosită pe care o depune în propria creştere, ca persoană şi ca profesionist al cunoaşterii, prin modul în care caută permanent oportunități şi prin încrederea pe care ne-o transmite în faptul că visurile pot deveni realitate indiferent în ce loc te naşti, când sunt însoțite de efort, perseverență şi bucurie a învățării. Considerăm că Tibi este o sursă de inspirație şi un motiv de mândrie pentru întreaga comunitate! Felicitări şi părinților pentru modul în care îl sprijină şi îl cresc! Mult succes mai departe!

Sari la conținut