Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Atelierul de actorie

Acest eveniment s-a încheiat

Atenție, concentrare, echipă, improvizație, încântare! Sunt câteva cuvinte care surprind atmosfera de la la atelierul de actorie susținut azi de actorii Sandra Ducuță și Andrei Cristian Anghel, pentru elevii clasei a VII-a, de la Liceul Tehnologic Fundulea. A fost o lecție fascinantă despre cum ne putem exprima emoțiile prin teatru, despre cum ne sincronizăm cu ceilalți și despre cum mișcarea și corpul comunică uneori mai mult decât pot vorbele. Ne-am bucurat să avem alături de noi actori cu colaborări la Teatrul Național, Odeon, Un Teatru, Teatrul Dramaturgilor Români (Sandra Ducuță) sau în filmul The Voyagers (Andrei Cristian Anghel). Se pare că admirația a fost reciprocă, elevii au fost entuziasmați iar invitații noștri au apreciat dezinvoltura, spiritul de echipă, umorul și bunul-simț al adolescenților. Le mulțumim oaspeților pentru timpul generos acordat, pentru multe zâmbete și pentru feedback și e destul de clar din impresiile elevilor, e musai să ne revedem! Felicitări tuturor pentru o activitate minunată!Atenție, concentrare, echipă, improvizație, încântare! Sunt câteva cuvinte care surprind atmosfera de la la atelierul de actorie susținut azi de actorii Sandra Ducuță și Andrei Cristian Anghel, pentru elevii clasei a VII-a, de la Liceul Tehnologic Fundulea. A fost o lecție fascinantă despre cum ne putem exprima emoțiile prin teatru, despre cum ne sincronizăm cu ceilalți și despre cum mișcarea și corpul comunică uneori mai mult decât pot vorbele. Ne-am bucurat să avem alături de noi actori cu colaborări la Teatrul Național, Odeon, Un Teatru, Teatrul Dramaturgilor Români (Sandra Ducuță) sau în filmul The Voyagers (Andrei Cristian Anghel). Se pare că admirația a fost reciprocă, elevii au fost entuziasmați iar invitații noștri au apreciat dezinvoltura, spiritul de echipă, umorul și bunul-simț al adolescenților. Le mulțumim oaspeților pentru timpul generos acordat, pentru multe zâmbete și pentru feedback și e destul de clar din impresiile elevilor, e musai să ne revedem! Felicitări tuturor pentru o activitate minunată!

Sari la conținut